دسته بندی محصولات

اخبار و اطلاعیه ها

کارخانه های کاشی و سرامیک در آستانه ورشکستگی [1395/01/23]

به گزارش « تابناک یزد »، رئیس اتحادیه کاشی گفت: موجودی انبارها آن چنان زیاد است که اگر در این لحظه هم تولید را متوقف کنیم تا یک سال آینده به ساخت یک کاشی نیز نیاز نخواهیم داشت.
مصطفی گودرزی، در رابطه با وضعیت بازار این کالا در سال 94 بیان داشت: وضعیت اقتصادی کشور در سالی که گذشت و در بخش کاشی اصلا رضایت بخش نبود، زیرا رکود بسیار سنگین بود و تولیدکنندگان با مشکلات زیادی مواجه شدند.
وی ادامه داد: همان کالاهایی هم که از قبل تولید شده بود با کمبود مشتری مواجه بود و کسی خریدی نمی کرد، از طرفی صادرات نیز رونقی نداشت.
وی تأکید کرد: تعدادی از کارخانه های صنف کاشی به دلیل نبودن نقدینگی و رکود زیاد با وضعیت بسیار نامناسبی روبه رو شدند به طوری که در نهایت حتی برخی از آن ها تا مرز ورشکستی و تعطیلی پیش رفتند.
گودرزی اظهار داشت: حتی در برخی کارخانه ها کارگران دست به اعتصاب زدند، اما واقعیت این است که نه کارفرما مقصر بود و نه کارگر، اما از آن جهت که انبارها پر بود از کالاهای انباشته شده لذا مشکلات روز به روز بیشتر می شد.
وی گفت: موجودی انبارها آن چنان زیاد است که اگر چنان چه همین الان نیز تولید را متوقف کنیم تا یک سال آینده کاشی به اندازه کافی داریم.